środa, 19 czerwca 2013

***(Ostatni taniec dedykuje Tobie) - Monika Krawczyk


Ludzie często są źle nastawieni do wierszy miłosnych, jako do skierowanych do konkretnej osoby. Jednak moim skromnym zdaniem wiersze te mogą mieć coś w sobie. Sztuką jest właśnie napisać wiersz miłosny o szerszym przesłaniu. Tutaj na przykład mamy utwór pewnej zdolnej dziewczyny. Pochwalić go można właśnie za to, że, mimo iż miłosny, jest o czymś. Tzn. nie ,,Na niebie chmurki, trawka zielona, a ja wciąż kocham, kocham cię jak szalona''. Tutaj bardzo dobrze ukazana jest miłość do sztuki oraz do konkretnej osoby.

*** 

Ostatni taniec dedykuje Tobie, tak wyjątkowej i niezwykłej osobie. Ostatni taniec tego wieczoru zatańczę w blasku srebrnych reflektorów. 

Wszystkie oczy zwrócone na mnie, jednak publika dla mnie nie istnieje. Ten ostatni taniec zapadnie mi w pamięć, bo twoja poświata w cieniu widnieje.

Z każdym następnym magicznym krokiem słyszę twój szept ''jak to możliwe?''. Otoczona szaleńczym tanecznym amokiem zostawiam za sobą me życie burzliwe. 

Teraz istnieją tylko dwie rzeczy; muzyka i ty w blasku kolorów. Dla Ciebie aniele wciąż tańczę na nowo ten ostatni, niezwykły taniec wieczoru.

~Monika Krawczyk

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz