środa, 26 czerwca 2013

Kwestia dzielenia się twórczościąW poprzednim artykule wspominałem już jak nieco o tym, że nie wszyscy młodzi twórcy tworzą dla innych ludzi. I nie chodzi tylko o wstyd, niektórym robienie tego dla siebie jest prostu potrzebne. Twórczość, wyizolowanie, własna strefa sacrum. Poniekąd rozumiem, choć sam nie żałuję swojego wyboru.

Jest wiele różnych sposobów dzielenia się twórczością. Jeśli nie mówimy o utworze dedykowanym konkretnej osobie, to pokazanie swego dzieła osobie subiektywnej jest najmniej przydatną opcją. Na równi z publikacją np. poważnego wiersza na portalu społecznościowym. Wyobraźcie sobie wrzucenie takiego wiersza na facebookową tablicę. Komentarze wyglądałyby mniej więcej tak:
-Zajebiste *.*
-Niezłe ziom, propsy
-Zajebiste
-Zajebiste
-Chujowe
-Zajebiste <3
-Obczaj se teksty Peji , takom poezie tez powinienes doceniac

Przykro mi, Panie i Panowie, ale takie ‘opinie’ nic wam nie dadzą. Nie dość, że są subiektywne, to jeszcze nic nie wnoszą. Prawdziwego postępu dokonuje się publikując swe utwory w portalach do tego przeznaczonych. Dla opowiadań będzie to fantastyka.pl, a dla wierszy poezje.pl tak dla przykładu. Sam zacząłem od fantastyki.

UWAGA! Musicie być przygotowani na niezłe zgnojenie! I to ma Was zmotywować. Jednak jeśli już, to będzie to zdrowe zgnojenie. Prawdopodobnie ludzie na owych portalach wyłapią błędy w waszych utworach, wyrażą opinie itp.

Ale i na portalach nie jest idealnie. I tam można spotkać hejterów, którzy za pośrednictwem komputera są naprawę odważni. Poza tym im mniej jesteś znany, tym mniej ludzi Cię czyta. Cóż więc jest najlepszym rozwiązaniem? Stowarzyszenia Literackie, rzecz oczywista! Szukałem czegoś takiego od dawien dawna, a w końcu od marca 2012 roku należę do Sekcji Literackiej Śląskiego Klubu Fantastyki. Na czym to polega? Mamy własną stronkę, na którą wrzucamy opowiadania. Czytamy, po czym na koniec miesiąca spotykamy się by wszystkie omówić. Poznajemy przy tym ludzi o podobnych zainteresowaniach, dzielimy doświadczeniem… To jest najbardziej pomocny sposób dzielenia się twórczością, który pomaga tworzyć lepiej.

Jeśli jesteście zainteresowani Sekcja Literacka przyjmie was z otwartymi ramionami.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz